Firma Roku 2017 – Produkcja – Nagrody

koniecznie-2017_zdjecie_grupowe

Planika sp. zo.o.

O ile produkty polskiej firmy Kratki.pl można już spotkać w wielu europejskich domach, to innowacyjne rozwiązania kominków na bioetanol, a ostatnio również na gaz, firmy Planika z Brzozy pod Bydgoszczą w najlepszych apartamentach, rezydencjach i hotelach na całym świecie. Planika to również stały wystawca na najlepszych targach wnętrzarskich w Europie, Azji czy Ameryce. W Polsce firma jest mniej zauważalna, ale to raczej sprawa możliwości polskiego rynku wyrobów luksusowych, niż firmy.

targi_ISH_1

Kratki. pl Marek Bal

Rok 2017 był dobrym rokiem dla większości polskich producentów branży kominkowej. Wprowadzanie w życie ustaw o poprawie jakości powietrza miało też dobry efekt, bo spowodowało przyspieszenie prac nad modelami spełniającymi wymagania Ekoprojektu. Polskie firmy zaproponowały produkty w nowych segmentach, uczestniczyły intensywniej w międzynarodowych imprezach targowych. Wśród polskich producentów zdecydowanie wyróżnia się firma Kratki.pl z Wsoli koło Radomia, która wspomniane powyżej zadania wykonała najsprawniej, a w dodatku prowadziła szereg interesujących działań promocyjnych i charytatywnych.

29177711_2051532515123924_3669943138027307008_o

Romotop spol. s r.o.

Czeska firma jest standardem kominkowym w wielu krajach Europy. W Polsce, obok piecyków, coraz szersza oferta obejmuje również nowoczesne wkłady kominkowe. Romotop przy projektowaniu swoich urządzeń bierze pod uwagę innowacyjne rozwiązania ekologiczne i aspekty ekonomiczne. Sukces Romotop niewątpliwie jest wynikiem filozofii firmy, jaką stworzył jej właściciel – Josef Hein.

Firma-026

Spartherm Feuerungstechnik GmbH

Trudno być liderem, mieć szeroką gamę produktów w ofercie, produkować znaczące ilości, zachować jakość i na dodatek wciąż proponować innowacyjne rozwiązania. A to wszystko przez ponad 30 lat, we wszelkich możliwych paliwach i ich zestawieniach. Drewno, pelety, gaz, bioetanol, a nawet prąd można znaleźć w tworzonych – również w polskim zakładzie – wyrobach Spartherm. Zespołowi z Melle, kierowanemu przez wciąż pełnego energii założyciela Manfreda Rokossę, w roku 2017 znów się to udało.