Zielony Płomień 2017 – Nagrody

3)-wodtke-Stage_Detail_Filter_30cm_cmyk_300dpi_iscoated

Piec Stage, Wodtke GmbH

To nie tylko piękny i funkcjonalny piecyk na drewno, którego wzornictwo tradycyjnie dla firmy z Tübingen jest najwyższej klasy i zdobyło uznanie – nagrodę German Design Award na rok 2018 w kategorii Energia. Jednak to obecnie nie wystarcza, więc piecyk został zaopatrzony w system filtrowania pyłów, co pozwala na istotne obniżenie emisji. Prosta obsługa bardzo ułatwia eksploatację.

spartherm

Filtr cząstek stałych, Spartherm Feuerungstechnik GmbH

To kolejne rozwiązanie z grupy urządzeń ograniczających emisję pyłów. Jest to rozwiązanie, które może być elementem instalowanym fabrycznie w szerokiej gamie palenisk i oferowane tam, gdzie obowiązują podwyższone wymagania ekologiczne

schott_robax-ir-max

Szkło kominkowe Robax IR Max, Schott AG

W zasadzie nie ma obecnie kominka, piecyka czy nawet pieca bez możliwości oglądania ognia „przez szybkę”. By nadal tak było, mimo zaostrzających się przepisów ekologicznych, lider światowego rynku witroceramiki – firma Schott – zaproponował szkło kominkowe Robax IR, znacznie obniżające emisję na zewnątrz, a w zamian za to podwyższające temperaturę wewnątrz paleniska, co korzystnie wpływa na dokładność spalania i obniżenie emisji.