Produkt Roku 2017 – Technika, Bezpieczeństwo – Nagrody

a83_ab_gaz-kratki

Piec Koza AB S na gaz, Kratki.pl Marek Bal

Firma Kratki.pl zaangażowała się poważnie w rozwiązania zasilane gazem. To ewidentne nadążanie za obowiązującymi tendencjami. Jednak stworzenie piecyka wolno stojącego zasilanego gazem to w Polsce absolutnie nowe rozwiązanie. Znany i wysoko oceniany za wzornictwo piecyk Koza AB S na gaz kryje w sobie nowoczesną technikę gazową i może być zasilany zarówno gazem z sieci, jak i LPG, co znacznie poszerza zakres jego zastosowania.

passo-ethanol

Piec Passo Ethanol, Spartherm Feuerungstechnik GmbH

Firma z Melle nie po raz pierwszy wyznacza nowe szlaki na kominkowej trasie. Coraz popularniejsze kominki na etanol (biokominki) traktowano dotąd jako urządzenia głównie dekoracyjne. Wprowadzając rozwiązanie typowo grzewcze na to paliwo, Spartherm stworzył równocześnie nową kategorię formalną produktów: „urządzenia grzewcze na bioetanol”. Piecyk pochodzi z ciekawej linii Passo, ale ma w związku z paliwem wiele innowacyjnych rozwiązań.

MCZ_Plasma_115

Seria palenisk Plasma, MCZ Group SPA

Włoska firma, jeden z liderów branży kominkowej, nie tylko oferuje szeroką gamę piecyków i wkładów na pelety, ale też wciąż pracuje nad udoskonalaniem produktów opalanych drewnem. Seria Plasma to nie tylko paleniska atrakcyjne wizualnie, ale też doskonałe technicznie, spełniające wymogi Ekoprojektu oraz posiadające wiele innowacyjnych rozwiązań ułatwiających ekonomiczną i ekologiczną eksploatację.